Chcesz wziąć pożyczkę, ale nie wiesz którą? Zastanawiasz się, jak wybrać pożyczkę? Na rynku obecnych jest wiele firm oferujących szybkie pożyczki pozabankowe. Wybór jednej z nich niekoniecznie musi być łatwy. Na co zwrócić uwagę? Jak sprawdzić wiarygodność danej firmy? Przeczytaj nasz poradnik.

Zbyt wiele ofert pożyczek – chwilówek

Osoby zainteresowane wzięciem pożyczki mogą skorzystać z usług niezliczonej ilości instytucji. Poza wyspecjalizowanymi firmami udzielającymi tzw. pożyczek pozabankowych, możemy skorzystać również z usług firm specjalizujących się w chwilówkach. Wybór konkretnej z nich może jednak nastręczać problemów. Poszukując idealnej dla siebie oferty zadajemy sobie przeróżne pytania. Czy dana firma jest uczciwa? Czy inni jej klienci są zadowoleni? Jaka jest jakość obsługi klienta? Warto zadawać sobie takie pytania oraz wiedzieć, jak znaleźć na nie odpowiedzi.

Gdzie wyszukiwać najlepsze oferty pożyczek?

Pamiętajmy, że opinie w Internecie nie zawsze muszą być szczerymi opiniami prawdziwych klientów. Często stosowaną (i nieuczciwą) praktyką są wykupione lub spreparowane, nieszczere komentarze i oceny. Jak to sprawdzić? Jeśli trafimy na stronę, na której jedyną lub główną treścią są oferty pożyczek oraz niezliczone ilości komentarzy, możemy być niemal pewni iż nie pisali ich prawdziwi klienci. Uważajmy również na zaniedbane fora internetowe i ufajmy tylko takim, na których aktualnie toczą się dyskusję a tu i ówdzie widać aktywność moderatorów pilnujących przestrzegania regulaminu. Rzeczowych i uczciwych informacji nie znajdziemy również na stronach i blogach należących bezpośrednio do danej firmy – oczywistym jest, że każda firma będzie reklamować i polecać swoje własne produkty.

Jak wybrać pożyczkę? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając ofertę pożyczki w pierwszej kolejności upewnijmy się, iż stoi za nią realna, legalnie działająca i zarejestrowana firma. Na stronie każdej firmy powinny znajdować się pełne dane adresowe oraz rejestrowe firmy to znaczy numery NIP oraz KRS. Każda strona z ofertą powinna również zawierać kalkulację RRSO (skrót od „rzeczywista roczna stopa oprocentowania”). Pomimo tego, że cały rynek pożyczkowy wydaje się być uczciwy i godny zaufania (zwłaszcza po wejściu w życie nowych regulacji prawnych), nie możemy zakładać, że nie znajdą się tu oszuści. Warto pamiętać, iż Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi tak zwaną „Listę ostrzeżeń publicznych”, którą znajdziemy pod tym adresem.